• projekt "Školské ovocie"
      • Enviroprojekt "Triedenie odpadu"
      • Projekt ."Selfie"
        • Deň narcisov

Dňa 18. apríla sa naša škola zapojila do charitatívnej zbierky na podporu onkologicky chorých pacientov pod názvom "Deň narcisov". Žiačky našej školy pod vedením Mgr. Ježíkovej vysvetlili svojim spolužiakom význam charitatívnej zbierky a na aký účel bude dobrovoľný príspevok použitý. Do dobrovoľnej zbierky sa zapojili aj pracovníci obecného úradu, obchodov a občania Obce Motešice. Za dobrovoľné príspevky v mene Ligy proti rakovine ďakujeme.

V týždňovej téme „Dopravné prostriedky“ sme sa rozprávali o dopravných prostriedkoch a deti ich triedili podľa miesta pohybu. Pri pobyte vonku sa deti oboznámili s dopravným značením a pravidlami správania sa chodcov počas cestnej premávky. Svoju zručnosť si vyskúšali na kolobežkách a odrážadlách. Staršie deti podľa návodu z lego kociek zhotovili dopravné značky, mladšie deti triedili podľa farieb plastové vrchnáky a vyskladali semafor. Technikou strihania a lepenia si vyrobili autíčko.

V téme ,,Jar a prvé jarné kvety“ sme si s deťmi rozprávali o jari – aké máme počasie, aké slávime sviatky a čo si obliekame. S príchodom jari sa prebúdza aj príroda a zo zeme vyrástli aj prvé jarné kvety. O nich sme sa s deťmi učili nielen v triede, ale ukázali sme si ich aj na prechádzke v blízkom okolí. Prvé jarné kvety sme si vystrihovali, odtláčali a maľovali – sedmokrásky, tulipány a hyacinty. Zasiali sme si aj semienka na mokrú vatu, aby deti videli ako rastie rastlina a čo potrebuje pre svoj rast.

Piatok 19. 4. 2024