• V týždňovej téme „Moja mama a rodina“ sme sa s deťmi rozprávali o rodine, záľubách a povinnostiach členov rodiny. Vymenovali sme si členov blízkej rodiny, identifikovali sme príbuzenské vzťahy. Deti si priniesli rodinné fotky a predstavili svoju rodinu. Namaľovali svoju mamu. Nacvičovali sme program ku Dňu matiek a pripravili si darček pre mamičky.

• Fotenie triednych kolektívov a individuálne fotenie

• Dňa 20.mája 2024 od 8,00 príde do našej školy pán fotograf Novotka. Fotky triedneho kolektívu budú mať rozmery 13x19 cm a cena je 1,50€ /kus. Skupinová fotka s kamarátom v rozmere 10x15cm a cena 1€/kus( koľkokrát sa s kamarátom žiak odfotí, toľko fotografii musí zaplatiť).

• Deň otvorených dverí

• Dňa 7. mája škola organizovala deň otvorených dverí pre prevádzku základná škola aj materská škola. Rodičia, ktorí navštívili základnú školu si pozreli odborné aj kmeňové učebne, telocvičňu aj areál. Rodičia, ktorí navštívili materskú školu si mali možnosť pozrieť učebne, spálňu, areál a pre deti boli v učebni pripravené aktivity.

• Deti v téme týždňa ,,Život pri rybníku“ spoznávali zvieratá, ktoré žijú pri vode. Na vychádzke pri potoku v obci pozorovali rôznych živočíchov a počúvali spev vtákov pri vode. Oboznámili sa s tým, čo potrebuje žaba pre svoj život a spoločne sme si pomenovali vývinové štádiá  žaby. Z papiera si vystrihli žabky, vymaľovali si rybku a dokreslili jej šupiny, čím si rozvíjali grafomotorické zručnosti.

• Apríl v Školskom klube detí

• V apríli sme sa v školskom klube venovali rôznym aktivitám.Pripomenuli sme si Deň Zeme, kreslili planéty, vyrábali kvietky,vyškrabávali obrázky,športovali a súťažili s papierovými žabkami. V telocvični si deti zahrali futbal a preverili svoje pohybové zručnosti.V rámci prípravy na vyučovanie sme sa venovali hravej angličtine.