• Zážitkové vyučovanie

• Naši prváci sa učia formou zážitkového vyučovania - jednou z najúčinnejších foriem učenia.

Rozvíjajú si tak tvorivosť, myslenie, fantáziu, predstavivosť. Učenie hrou.

• Deň jazykov

• 26.september je známy ako Deň jazykov a vzdelávania. V tento deň oslavujeme cudzie jazyky, vnímame jazykovú a kultúrnu rozmanitosť. Dôležitosť učenia sa cudzích jazykov sme si pripomenuli prostredníctvom rôznych aktivít. S tretiakmi, piatakmi aj šiestakmi sme vytvorili zaujímavé projekty.

Za svoju aktivitu a snahu si vyslúžili jednotky.

• Výlet Bojnice

• V utorok dňa 15.10.2024 sme so žiakmi 5. a 6.ročníka navštívili Múzeum praveku v Bojniciach. Tu sa deti dozvedeli veľa zaujímavých informácií o živote našich predkov. Prednáška bola spestrená vtipnými tvorivými dielňami, kde sa žiaci prezliekli za pravekých šamanov a zatancovali si šamanský tanec. Potom sme sa presunuli na vystúpenie skupiny Sokoliari Aquilla, kde mali deti možnosť oboznámiť sa s vývojom sokoliarstva, pohladkať si dravé vtáky a zasúťažiť si o milé ceny.

• Oznam o účasti na Školskom pohári SFZ

• Žiaci našej základnej školy sa zúčastnili základného kola Školského pohára SFZ, ktoré sa konalo na Základnej škole Novomeského v Trenčíne. Naši chlapci, narodení v roku 2012 a mladší, odohrali tri zápasy. Jeden zápas vyhrali, no v dvoch ďalších, napriek vyrovnanému boju, prehrali. Súťažili štyri družstvá a ďalej postúpilo iba víťazné družstvo.

Ďakujeme našim žiakom za skvelú reprezentáciu školy a gratulujeme k ich nasadeniu a športovým výkonom!

• Školská desiata

• Oznam pre žiakov a rodičov

Zajtra, vo štvrtok 10.10.2024, dostanú všetci naši žiaci desiatu – debrecínsku bagetu.

Veľmi si vážime podporu nášho sponzora, spoločnosti Orkla Foods Fresh Slovensko, ktorá túto desiatu zabezpečila.

Ďakujeme!

Upozorňujeme, že fotografia je ilustračná.

• Stretávka absolvetov ZŠ.

• V sobotu sa uskutočnilo výnimočné stretnutie bývalých žiakov našej školy po viac ako 40 rokoch. Absolventi si s radosťou zaspomínali na školské roky a prešli sa po chodbách Základnej školy, kde prežili časť svojho detstva.

• Projektové vyučovanie na hodinách dejepisu.

• Na hodinách dejepisu sme sa učili ako žili a bývali naši slovanskí predkovia a naši žiaci 7.ročníka sa to pokúsili aj prakticky čo najvernejšie zobraziť v podobe svojich projektov.

• Branný pretek v obci Chocholná-Velčice.

• Dňa 5.októbra sa žiaci navštevujúci hasičský krúžok zúčastnili hasičskej súťaže s názvom Branný pretek v obci Chocholná-Velčice. Naše deti vytvorili dve päťčlenné družstvá a reprezentovali nielen základnú školu, ale aj obec Motešice. Prvé družstvo v zložení Sebastián Riška, Katarína Kopecká, Martin Mach, Mária Žáková a jeden bývalý žiak školy sa umiestnilo na 2. mieste. Druhé družstvo v zložení Matej Dlábik, Eduard Dávid, Kristína Smolková, Marko Riška a bývala žiačka ZŠ sa umiestnilo na 10. miestne. Žiaci strávili nielen športovú sobotu, ale získali aj diplomy a športový pohár na pamiatku. Obidvom družstvám srdečne gratulujeme.

• September v Školskom klube detí

• V septembri sme slávnostne otvorili školský rok aj v ŠKD. September sa niesol prevažne ešte v peknom počasí, čo sme sa snažili naplno využiť pobytom a aktivitami na čerstvom vzduchu. No nejaké vzdelávacie a tvorivé aktivity si vyžadujú prácu v triede. Aj keď bolo často ťažké, hlavne počas pekných dní, dostať deti dnu, ich zvedavosť a tvorivý duch vyhral. Počas septembra sme tvorili a učili sa v duchu jesennej tématiky.

• Beh pre zdravé srdce

• Dňa 30.9.2024  sa na našej škole uskutočnil Beh pre zdravé srdce, ktorý bol súčasťou vyučovania. Každá trieda sa v presne určenom čase dostavila na školské ihrisko, kde žiaci bežali 10 minút,  a každý žiak si počítal, koľko okruhov odbehol.  Na behu sa aktívne zúčastnili  aj vyučujúci, ktorí si s chuťou odbehli  tiež svoju desaťminútovku. Najaktívnejší boli žiaci 7. ročníka, ktorí dovedna odbehli najviac okruhov.

Spoločne sme dosiahli skvelý výsledok – 962 okruhov.

97 žiakov zabehlo približne 148 km.

V tento deň sme si nielen výborne zašportovali, ale podporili sme aj dôležitú myšlienku, ktorá spája ľudí po celom svete.