• Zápisnice 2014/2015

• Zápisnica z 1. riadneho zasadnutia RŠ pri ZŠ a MŠ Motešice v školskom roku 2014 / 2015 zo dňa 11.9.2014.

Prítomní:    p. Novosad, Bieliková, Pšenková, Michalík, Richtarechová, Číková, Petranová, Kyselicová

Neprítomní: Plaštiaková, Púčiková,

1. Úvod

Rada školy sa stretla v stanovenom čase a skonštatovala uznášaniaschopnosť, nakoľko bola prítomná nadpolovičná časť členov RŠ.

1. Program

Na začiatok predseda RŠ p. Novosad informoval o programe zasadnutia, hlavným bodom programu je príprava podkladov na návštevu školskej inšpekcie.

Pán Novosad informoval o výmene v RŠ, k 31.6 2014 sa vzdala členstva v RŠ Linda Jánošíková.

Novým členom sa vo voľbách za 1. stupeň stala pani Doc. PhDr. Dana Petranová, PhD.

Pozastavené členstvo v RŠ riadne ukončila aj pani PaedDr. Eva Ďaťková, ktorej členstvo bolo pozastavené prihlásením sa do voľby riaditeľa školy.

1. Materská škola

Pani Pšenková informovala o situácii v MŠ po zavedení dvojtriednej MŠ od nového školského roku a predstavila svoje komentár ku navrhovanému novému školskému poriadku pre MŠ platnému od nového školského roku.

Uznesenie č. 1/2014-2015:

Členovia RŠ prerokovali a jednohlasne berú na vedomie Školský poriadok pre MŠ a Školský vzdelávací program pre MŠ „Zvedavé včielky“ s jednou pripomienkou - treba prerobiť bod 8 a 9 v Školskom vzdelávacom programe pre MŠ „Personálne a materiálovo technické zabezpečenie“. Vychádzajú ešte z jednotriednej klasifikácii MŠ v minulosti, súčasný stav je dvojtriedna MŠ.

1. Školský klub detí

Problémy s nadmerným počtom prihlásených detí v ŠKD sa už rieši v spolupráci s riaditeľkou ZŠ a MŠ Motešice, v súčasnosti je tam prihlásených cca. 35 detí, čo je nad rámec jedného výchovného pracovníka.

Členovia RŠ prediskutovali predložený školský poriadok klubu detí.

Uznesenie č. 2 /2014-2015:

Členovia RŠ prerokovali a jednohlasne berú na vedomie Školský poriadok klubu detí bez výhrad.

1. Záverečná správa ZŠ a MŠ zo školského roku 2013/2014

Členovia RŠ prediskutovali predloženú správu.

Uznesenie č. 3/2014-2015:

Členovia RŠ prerokovali a jednohlasne berú na vedomie Záverečnú správu ZŠ a MŠ Motešice zo šk. roku 2013/2014 bez výhrad.

1. Plán práce školy na školský rok 2014/2015

Členovia RŠ prediskutovali predložený plán

Uznesenie č. 4/2014-2015:

Členovia RŠ prerokovali a jednohlasne berú na vedomie Plán práce školy na školský rok 2014/2015 bez výhrad.

1. Školský poriadok

Členovia RŠ prediskutovali predložený školský poriadok, pani Mgr. Kyselicová informovala o novinkách v školskom poriadku.

Uznesenie č. 5/2014-2015:

Členovia RŠ prerokovali a jednohlasne berú na vedomie Školský poriadok pre žiakov ZŠ a MŠ Motešice s pripomienkou dodať do bodu 11 aj zákaz používania tabletu

1. Školský vzdelávací program ISCED

Členovia RŠ prediskutovali dodatok k Školskému vzdelávaciemu programu ISCED 1 a 2 pre šk. Rok 2014/2015.

Pani Petranová zároveň informovala členov RŠ o možnosti zapojiť  našu školu  do projektu GRANATT  organizovaným  Fakultou masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave

Uznesenie č. 6/2014-2015:

Členovia RŠ prerokovali a jednohlasne berú na vedomie Školský vzdelávací program ISCED 1 a 2 pre šk. rok 2014/2015 pre ZŠ a MŠ Motešice

Program zasadnutia RŠ bol týmto vyčerpaný a predseda RŠ ukončil zasadnutie RŠ.

Pravdepodobný termín ďalšieho zasadnutia RŠ bude 20.11.2014

Motešice, 11.9. 2014

Zapísal: Ľubomír Michalík                                              Overil: Ondrej Novosad

Zápisnica z 2. riadneho zasadnutia RŠ pri ZŠ a MŠ Motešice v školskom roku 2014 / 2015 zo dňa 20.11.2014.

Prítomní:    p. Novosad, Bieliková, Pšenková, Richtarechová, Petranová, Púčiková,

Neprítomní: Plaštiaková, Michalík, Číková, Kyselicová

1. Úvod

1. Program

Na začiatok predseda RŠ p. Novosad informoval o programe zasadnutia, hlavným bodom programu je prerokovanie Školského výchovného programu pre ŠKD - Cesta poznania.

Členovia RŠ prerokovali predložený materiál a odsúhlasili obsahovú stránku dokumentu.

Pripomienky boli vznesené:

k formálnej stránku dokumentu, formátovanie odsekov, k používanie skratiek,

členovia RŠ odporúčajú zjednotenie názvu dokumentu (školský výchovný program, školský vzdelávací program), zjednotenie objektu - žiak, dieťa, v kapitolách 8., 10. odporúčajú zadefinovať obdobie, za ktoré sa počíta s vymedzenými hodinami pre jednotlivé tematické oblasti, kap.10 - Esteticko výchovná oblasť - úprava zovňajšku by nemala byť v cieli  Prejavovať pozitívny vzťah k jednoduchej estetickej úprave prostredia.

Pán Novosad informoval o výmene v RŠ, k 17.11. 2014 sa vzdala členstva v RŠ Zuzana Plaštiaková.

Predseda RŠ požiadal Mgr. Jatzovú o prerokovanie nástupu náhradníka za odstúpenú členku RŠ.

1. Materská škola

Rš v diskusii prijala odporúčanie pre riaditeľku ZŠ a starostu obce, aby pripravili analýzu maximálnej obsadenosti priestorov novej škôlky. V prípade prekročenia požiadaviek na umiestnenie detí nad kapacitné možnosti škôlky, odporúčame pripraviť alternatívu umiestnenia predškolákov do budovy školy.

Uznesenie č. 7/2014-2015:

Členovia RŠ prerokovali a jednohlasne berú na vedomie Školský výchovný program pre ŠKD „Cesta poznania“ s odporúčaním zapracovať do dokumentu pripomienky z diskusie.

Program zasadnutia RŠ bol týmto vyčerpaný a predseda RŠ ukončil zasadnutie RŠ.

Pravdepodobný termín ďalšieho zasadnutia RŠ bude v priebehu februára 2015

Motešice, 20.11. 2015

Zapísal: Ondrej Novosad                                               Overil: Jana Pšenková