• Tento týždeň nás divadlo ,,NAtraKY“  uviedlo do témy ,,Rozprávkový čas“. Deťom zahrali rozprávku ,,Rozprávkový vláčik“, kde si deti zaspievali a na chvíľu sa stali aj hercami. Obsah rozprávky ,,O troch prasiatkach“ vyjadrili vo výtvarnej činnosti. Staršie deti si zhotovili vláčik z rozprávok, ktorý vezie známe rozprávky. Na vagóny odpisovali názvy jednotlivých rozprávok, čím sa u nich rozvíjala predčitateľská gramotnosť. Na primeranej úrovni sa deti oboznamovali s výrazmi: spisovateľ, ilustrátor, kniha, strana. Učili sa ako správne listovať strany v knihe. Deti primerane vnímali rozdiel medzi poéziou (básničkou) a prozaickým žánrom, učili sa vytvárať rýmy podľa obrázkov. Skladali puzzle, postavili si hrady a  dramatizovali rozprávku ,,Koza rohatá a jež“.

• V týždňovej téme „Zvieratá a ich mláďatá“deti spoznali domáce zvieratká a ich mláďatá, ukázali sme si čím majú pokryté telo, ako sa pohybujú, rozprávali sme sa o ich úžitku. Deti dramaticky stvárnili rozprávku O kozliatkach. Technikou tupovania malé deti vymaľovali domáce zvieratá. Staršie deti technikou zapúšťania farieb z krepového papiera do mokrého podkladu zhotovili koníka.