• BEH PRE ZDRAVÉ SRDCE 30.9.2024

• SVETOVÝ DEŇ SRDCA 29.9.2024

Svetový deň srdca sa koná každý rok. Odborná aj laická verejnosť sa v tento deň viac zaoberajú
            kardiovaskulárnymi ochoreniami. Ak však chceme svoje srdce zachovať zdravé, pravidelný pohyb by
            mal byť súčasťou našich životov. Cvičenie nám pomáha znižovať krvný tlak, cholesterol a zlepšuje
            celkovú kondíciu srdca. A preto naša škola organizuje: BEH PRE ZDRAVÉ SRDCE 30.9.2024

• Súťaž ,,Najkrajšie jablko“

• V materskej škole prebehla súťaž o ,,Najkrajšie jablko“. Deti si hodnotili jablká podľa toho, ktoré sa im najviac páčilo.

Vyhodnotenie súťaže:

1. miesto – Dominika Jánošíková

2. miesto – Katka Bieliková

3. miesto – Kristínka Podoláková

Výhercom srdečne gratulujeme.

• Zbierka Biela pastelka 2024

• Milí žiaci, rodičia a priatelia školy,

dňa 20. septembra 2024 sa na našej škole uskutoční verejná celoslovenská zbierka Biela pastelka, ktorú organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Cieľom tejto zbierky je podpora ľudí so zrakovým postihnutím.

Počas dňa budú po triedach prechádzať dobrovoľníci, u ktorých môžu žiaci prispieť ľubovoľnou sumou. Okrem toho máte možnosť prispieť aj prostredníctvom SMS. Stačí zaslať SMS v hodnote 2 € na číslo uvedené v prílohe.

Veríme, že sa spoločne zapojíme a podporíme tých, ktorí to potrebujú.

• Školská desiata

• Dnes mali naši najmladší žiaci na prvom stupni dôvod na úsmev! Reštaurácia STARÉ KINO nám poskytla sponzorský dar - chutné plnené žemle. Táto milá pozornosť spríjemnila deň našim deťom, ktoré si s radosťou pochutili na výbornom občerstvení.

• Mladý podnikavec – Finančná gramotnosť

• Dnes sa žiaci 8. a 9. ročníka našej školy zúčastnili vzdelávacej aktivity s názvom Rozumiem peniazom, zameranej na rozvoj finančnej gramotnosti. Tento program bol špeciálne pripravený na to, aby žiakov oboznámil so základmi finančného hospodárenia, podnikania a investovania.

• Deň gramotnosti.

• V našej škole sme si pripomenuli význam Medzinárodného dňa gramotnosti, ktorý sa celosvetovo oslavuje 8. septembra. Žiaci sa počas celého dňa zapojili do rôznorodých aktivít prispôsobených jednotlivým ročníkom a predmetom. V triedach sa venovali špeciálnym projektom zameraným na rozvoj gramotnosti, ktoré zahŕňali čítanie, písanie, tímové aktivity.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2024/2025

• Dňa 2.9.2024 sme na našej škole oficiálne otvorili nový školský rok. Všetkých žiakov a prítomných privítal pán starosta Ing. Martin Mach spolu s pani riaditeľkou Mgr. Zuzanou Goláňovou, spoločne im popriali veľa úspechov a prváčikom odovzdali malú pozornosť.