• Napriek nezvyčajnej situácii v materskej škole sa deti presunuli do priestorov školského klubu detí, kde mali možnosť rozvíjať svoje schopnosti kreslením, skladaním a lepením. Neskôr sa deti vrátili späť do materskej školy, kde na tému "Moje záľuby" stavali vesmírne lode a stanice. Deti mali veľkú radosť z hrania so stavebnicami, ktoré im pomáhali rozvíjať kreativitu, logické myslenie a motorické schopnosti. V popoludňajších hodinách si zaspievali a venovali sa pohybovým aktivitám.

• Január v Školskom klube detí

• Mesiac január v školskom klube detí bol bohatý na aktivity rôzneho charakteru.Venovali sme sa zimnému a karnevalovému tvoreniu.Deti vyrábali zimné čiapky, vtáčie búdky, obrázky z alobalu,ohňostroj, karnevalové masky a veselého šaška.Nechýbali ani pohybové aktivity na školskom dvore a v telocvični.

• Sladká desiata

• Dňa 31. 1. 2024 naši žiaci dostanú sladkú desiatu. Sponzorom je OÚ Horňany. Touto cestou sponzorovi ďakujeme.

• Hrdina remesla

• Naši žiaci 9.ročníka sa zúčastnili ôsmeho ročníka Technickej súťaže žiakov základných škôl  v rámci projektu Trenčianskeho samosprávneho kraja  „Hrdina remesla“.

Miesto konania :Stredná odborná škola, Pod Sokolicami č. 14, Trenčín a  Stredisko praktického vyučovania.

Súťažili v   kategórii A: ručne obrábanie kovov :Jakub Žáčik (8. miesto) ,Jozef Kolárik (3. miesto)                                                                  B: Elektronika :Lia Rýdziová(20. miesto),Samuel Lobotka(4.miesto)

V každej kategórii súťažilo 31 žiakov z celeho Trenčianskeho samosprávneho kraja.

V kategorií A  ručne obrábanie kovov  získal Jozef Kolarik 3.miesto. Z rúk organizátora si prevzal diplom a pohár "Hrdina remesla" pre školu. Všetkým gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciuu našej školy.

• Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 23.1.2024 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín, ktorej sa zúčastnilo 27 žiakov. Žiaci súťažili v umeleckom prednese poézie a prózy v troch kategóriách. Prvá kategória bola určená pre žiakov 1. – 4. ročníka, druhá kategória pre žiakov 5. a 6. ročníka a posledná tretia pre žiakov 7. – 9. ročníka.

Výsledková listina je nasledovná:

I. kategória

poézia:                                                                                  próza:

1. Zara Koláriková                                                    1. Klára Bugalová

2.Sofia Tobolková, Zuzana Kopecká

3. Oliver Cingel

II. kategória

1. Samuel Bartoš                                                       1. Leo Tunega

2. Matias Kožiak                                                       2. Dávid Špánik

III. kategória

poézia:

1. Lia Rýdziová

2. Mária Žáková, Salome Richtárechová

3. Veronika Vavrová

Úspešní recitátori boli odmenení hodnotnými cenami, ale naprázdno neobišiel nikto zo zúčastnených. Za ceny aj sladké odmeny veľmi pekne ďakujeme Občianskemu združeniu pri ZŠ s MŠ Motešice a pani učiteľke Goláňovej.

• Deti v zimnom svete ožívajú so smiechom a radostným pohybom, keď objavujú krásy zimných športov. Na téme "Zimné radovánky" vytrvalo pracovali pomocou farebných ceruziek a papiera, kde vznikali úžasné výtvarné diela. Snaha detí bola preniesť atmosféru a radostné chvíle do ich tvorby.

• Besedy

• Dňa 22. januára nás navštívili pracovníčky RÚVZ z Trenčína. Pre žiakov prvého stupňa boli organizované 2 prednášky na tému "Starostlivosť o chrup a prevencia pred vznikom zubného kazu", pre žiakov 6 ročníka na tému " Nelátkové závislosti" a pre žiakov 7 ročníka na tému "Látkové závislosti". Za zaujímavé prednášky pracovníčkam ďakujeme.

• V týždňovej téme „Vtáčiky v zime“ deti spoznali vtáčiky, ktoré prezimujú u nás. Viedli sme deti k pozorovaniu a porovnávaniu vtáčikov podľa vonkajších znakov. Opísali sme spôsob starostlivosti o vtáčiky v zime, povedali sme si a ukázali rôzne druhy potravy. Pri pobyte vonku sme zavesili jabĺčka na strom a naplnili kŕmidla pre vtáčiky.  Deti skladali zo stavebníc vtáčie búdky a kŕmidlá. Technikou strihania a lepenia sme si vyrobili papierových vtáčikov a vtáčie kŕmidla. Grafomotorické zručnosti si deti rozvíjali kreslením vtáčikov.

• Besedy

• Dňa 19. januára navštívili našu školu pracovníčky RÚVZ z Trenčína. So žiakmi 1. a 2. ročníka hovorili na tému "Starostlivosť o dýchaciu sústavu", žiakom 3. a 4. ročníka vysvetlili význam stravovania v téme "Zdravý životný štýl", žiakom 8. a 9. ročníka vysvetlili nebezpečné dôsledky na zdravie v téme "Látkové závislosti" a so žiakmi 5. ročníka sa rozprávali na tému "Nelátkové závislosti". Za zaujímavé prednášky pracovníčkam RÚVZ ďakujeme.

•    V téme ,,Zima, zima detičky“ sa deti oboznámili s hlavnými znakmi zimného obdobia, typickým počasím a oblečením. Vytvorili sme si pojmovú mapu zimy, experimentovali s ľadom, malé deti si odtláčali snehuliakov a staršie deti si snehuliakov vystrihli a nakoniec aj vymodelovali. Grafomotorické zručnosti si deti rozvíjali kreslením snehovej vločky.