• Máj v Školskom klube detí

• V máji sme sa v školskom klube detí venovali rôznym aktivitám. Na začiatku mesiaca sme spoločne vyrábali matematickú stonožku, zvieratká zo starých cd,maľovali sme slniečka a kvietky. Na školskom dvore sme spoznávali jarné kvietky, z ktorých deti vytvorili krásne vázičky.Tvorivé aktivity sme doplnili turistickou vychádzkou do prírody,kde si deti zasúťažili v hode oštepom. Na konci mesiaca sme sa venovali kolektívnym športom(futbal, vybíjaná).

• Oceanárium

• Dňa 24. mája sa žiaci základnej školy zúčastnili predstavenia Oceanárium. V kultúrnom dome bol žiakom prvého stupňa predstavený podmorský svet animovaným filmom a žiakom druhého stupňa odborným filmom.

• Balíčky k MDD

• Riaditeľstvo školy ďakuje sponzorovi Občianske združenie pri ZŠ s MŠ, Motešice za balíčky pre všetkých žiakov ZŠ aj MŠ ku Dňu detí.

• Hodina prvouky trochu inak

• Žiaci druhého ročníka si užili hodinu prvouky inak ako zvyčajne. Práve sa učia sa o rastlinách a na hodine si pripravili vlastnú bazovú limonádu, do ktorej si dali vypestovanú mätu a medovku z bylinkovej záhradky. Okrem toho sa naučili o priaznivých účinkoch bazy a iných jarných liečivých rastlín.

• Hasičská súťaž

• Dňa 21 mája na futbalovom ihrisku DHZ Motešice poriadal súťaž mladých hasičských družstiev. Súťaže sa zúčastnilo 10 družstiev a jednodružstvo do 8 rokov. Naše družstvo bolo zložené zo žiakov súčasných a aj tých, ktorí už nasu školu nenavštevujú. Súťažili vo viacerých discipínach. Viedli si veľmi dobre. V štafete obsadili 5 miesto a v útoku s vodou a CTIF veľmi pekné druhé miesto. Všetkých súťažiacim gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu.

• Návšteva Múzea holokaustu v Seredi

• Dňa 16. mája žiaci 8. a 9. ročníka navštívili Múzeum holokaustu v Seredi. Toto múzeum je umiestnené v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora. Žiaci si mali možnosť pozrieť dobové fotografie , dokumenty a predmety súvisiace s prenasledovaním Židov na Slovensku. Absolvovali tiež vzdelávanie na tému "Útek z koncentračných táborov".

• Máj v Materskej škole

• V mesiaci máj sme sa s deťmi rozprávali o rodine, záľubách a povinnostiach členov rodiny. Vymenovali sme si členov blízkej rodiny, identifikovali sme príbuzenské vzťahy. Deti vystúpili v kultúrnom dome s programom  ku Dňu matiek, ktorým sa poďakovali mamám za lásku a starostlivosť.

Deti sa oboznámili so životom pri rybníku a pozorovali na vychádzke rôznych živočíchov pri vode. Oboznámili sa s vývinom žaby. Dlhodobým pozorovaním sme zistili, že pri rybníku žije stále menej a menej žiab.

Učili sa opísať svoje telo v základných anatomických kategóriách a základné fyziologické funkcie ľudského tela ako dýchanie, trávenie, pohyb a zmyslové vnímanie. Vieme, že  pohyb je dôležitý pre zdravie človeka, preto sme  deťom prichystali športovú olympiádu. Súťažili v skoku z miesta, v behu na 20 m a v hode loptičkou.

U detí sme upevňovali národné povedomie, rozpoznávali symboly Slovenskej republiky. Zhotovili mapu Slovenska, maľovali zástavu, počúvali hymnu SR. Boli sme na výlete na Trenčianskom hrade.

Všetci naši predškoláci sa úspešne zúčastnili Logickej olympiády pre najmenších.

Vyhodnotenie športovej olympiády:

HOD LOPTIČKOU:       1. Masaryk Michal

2. Tobolková Sofia

• Deň matiek

• Po dlhej prestávke sme pre mamičky a babičky opäť pripravili pestrý kultúrny program ku Dňu matiek, v ktorom vystúpili všetci žiaci 1. stupňa ZŠ. Predviedli v ňom svoju šikovnosť a talent v prednese  básní a piesní a hre na hudobných nástrojoch.

• Projekt PLANTEX

• Základná škola sa aj v tomto roku zapojila do projektu Plantex- starostlivsť o ovocné stromy a kry. V rámci projektu žiaci na environmentálnej výchove urobili peknú nástenku. Škola si prevzala cenu v podobe nových ovocných kríkov a stromov, ktoré žiaci siedmeho ročníka vysadili do areálu školy. V rámci projektu dostávajú naši žiaci ovocie a ovocné šťavy, ktoré sú hradené Pôdohospodárskou agentúrou.

• McDonald Cup

• V pondelok 2.5.2022 sa žiaci a žiačky 1.stupňa zúčastnili okresného kola v mini futbale. V súbojoch s ťažkými súpermi vybojovali tretie miesto. Gratulujeme!

• Oznam - Podávanie žiadostí o prijatie do MŠ

• Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou,

Motešice 77 oznamuje, že podávanie žiadostí o prijatie do MŠ na školský rok 2022/2023 sa uskutoční v dňoch

16. mája a 17. mája 2022 v čase od 9.00 do 15.30 hod.

Žiadosti o prijatie si rodičia môžu vyzdvihnúť v budove materskej školy od 9.00 – 15.30 hod.

Zákonom stanovené podmienky (v zmysle § 59 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní)

1. do materskej školy sa prednostne prijímajú deti, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné;
            2. alebo pokračujú v plnení povinného predprimárneho vzdelávania.

Ostatné kritériá určené riaditeľkou materskej školy  prerokované  pedagogickou radou a tiež po dohode so zriaďovateľom.

Prednostne sa prijímajú:

• deti, ktoré majú trvalý pobyt v obci Motešice;
            • deti, ktoré nastúpia do materskej školy najneskôr do 15. septembra príslušného kalendárneho roka;
            • deti, ktoré k 31. augustu dovŕšia tri roky veku života a do určeného termínu podajú prihlášku do MŠ;
            • deti, o ktoré sa stará osamelý zákonný zástupca;
            • deti zamestnaných rodičov,
            • je možné prijať aj dieťa po dovŕšení dvoch rokov, ak sú v školskom zariadení vytvorené potrebné personálne podmienky, vhodné materiálne a iné požadované podmienky.

V Motešiciach  2. 5. 2022 Mgr. Iveta Jatzová

• Mini futbal

• Dňa 28.4.2022 sa žiaci a žiačky zúčastnili obvodného kola v mini futbale na ZŠ Východná. Ostatné školy z našej skupiny svoju účasť odvolali. Jediných súperov sme porazili 3:1. O góly sa zaslúžili Paris Adamovič (1) a Katarína Kopecká (2). Odmenou nám je postup do okresného kola. Držte nám palce!