• September v Školskom klube detí

• Na začiatku mesiaca sme v školskom klube detí privítali našich prváčikov.Rýchlo si našli nových kamarátov a s radosťou sa zapojili do našich aktivít. Pretože k nám zavítala jeseň,nechýbali aktivity s ňou spojené -vyrábali sme šarkanov,kreslili jesennú prírodu,zahrali sme si jesenné bingo.V rámci týždňa jablka sme tvorili jabĺčka rôzneho druhu.Pohybové aktivity prebiehali na školskom ihrisku-naháňačky,preskoky cez švihadlo a prihrávky s loptou.

• Týždeň jablka

• Od 26.9.2022 do 30.9.2022 si žiaci 1. stupňa pripomenuli význam, chuť, tvar a farbu jabĺk. Chutnými koláčikmi z dielne našich babičiek aj mamičiek sme zahájili Týždeň jablka. Pomocou prezentácie a pracovných listov sme vyzdvihli význam a dôležitosť jablka pre naše zdravie. V rámci výtvarnej výchovy žiaci modelovali a vytvárali jesenné ovocie a rôznymi technikami maľovali jabĺčka. V závere týždňa sme zrealizovali súťaž o najkrajšie jabĺčko. Všetci zúčastnení žiaci boli odmenení medailou a sladkou odmenou.

• Poďakovanie

• Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli na zbierku Biela pastelka. Podarilo sa nám spoločne vyzbierať 105,59 eur. Peniažky budú použité na dobrú vec.

• September v Materskej škole

• V tomto mesiaci k nám prišli noví kamaráti. Deti si postupne uvedomovali rozdiely medzi domovom a materskou školou, poznávali mená detí v triede a aj mená pani učiteliek. Orientovali sa v celom priestore materskej školy, opisovali, určovali a pomenovali jednotlivé miestnosti.

Keďže k nám zavítala pani jeseň, deti formou pojmovej mapy a aj vlastného pozorovania poznávali konkrétne zmeny v prírode. Charakterizovali jeseň opisom niektorých typických znakov. Maľovali jesenný strom, vytvárali farebné listy technikou zapúšťania farieb na mokrý podklad. Do materskej školy prišiel aj veľký kartónový strom – kamarát detí, ktorému deti vymysleli meno

,,Listnáčik“. Úlohou detí bude sledovať zmenyna strome počas celého roka. Deti zážitky z rozprávky ,,Pod hríbom vyjadrili v dramatickej činnosti. V jeseni tiež oberáme v záhradách ovocie. Podľa vzhľadu a chuti rozlišovali známe druhy ovocia a poznávali ich názvy. Technikou odtláčania maľovali a vystrihovali známe ovocie. Jemnú motoriku si deti rozvíjali modelovaním hrozna, hrušky, slivky a jablka z plastelíny. V materskej škole sme mali súťaž ,,Najkrajšie jablko“. Deti si hodnotili jablká podľa toho, ktoré sa im najviac páčilo. Vyhodnotenie súťaže: 1. miesto – Viktória Jureková

2. miesto – Kristína Fojtíková

3. miesto – Ema Žeravíková

• Európsky deň jazykov

• Dňa 26. septembra 2022 sa žiaci 5., 6., 8. a 9. ročníka zapojili do aktivít organizovaných pri príležitosti Európskeho dňa jazykov, ktorý sa každoročne oslavuje práve v tento deň na základe iniciatívy Rady Európy v Štrasburgu. Cieľom je podnietiť žiakov na školách, aby sa učili jazyky. Naši žiaci  na hodinách angličtiny vytvárali tematické nástenky, a tiež riešili úlohy spojené s touto problematikou. Ich prácu môžete vidieť na fotografiách.

• Verejná zbierka - Biela pastelka

• Milí rodičia, žiaci, priatelia školy, dňa 23. septembra sa uskutoční verejná zbierka Biela pastelka pod záštitou Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Naši žiaci budú zbierať peniaze v priestoroch našej školy a pred obecným úradom. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapoja do tejto zbierky.

Informácie o zbierke: www.bielapastelka.sk

• Oznam

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Motešice oznamuje, že dňa 26. septembra 2022 o 15:15 hod. sa uskutoční plenárne rodičovské združenie, po ktorom bude nasledovať triedne rodičovské združenie.

• Deň gramotnosti

• Dňa 8.9.2022 si žiaci našej školy overovali osvojené vedomosti z matematiky, slovenčiny a pracovných zručností. Vykonávali aktivity rozvíjajúce finančnú gramotnosť, čítanie s porozumením vyskúšali si aj praktické úlohy zo života. Fotky si môžete pozrieť v galérii.

• OZNAM

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ, Motešice 77 oznamuje rodičom, že dňa 16. 9. 2022 udeľuje žiakom 1. – 9. ročníka  riaditeľské voľno v súlade s § 150  zákona 245/2003 Z.z. školský zákon, v znení neskorších predpisov a na základe povolenia zriaďovateľa zo dňa 8.9.2022 (prevádzkové dôvody). Prevádzka bude prerušená aj v materskej škole, školskom klube detí a v školskej jedálni.

Vyučovanie v základnej škole, začne 19.9. 2022 (t.j. v pondelok) od 19.9.2022 bude obnovená prevádzka v MŠ, ŠKD aj v ŠJ.

• Vitajte v škole

• Milí žiaci, vitajte v novom šk. roku 2022/2023. Dnes sa uskutočnilo slávnostné otvorenie nového školského roka na školskom ihrisku za prítomnosti pani riaditeľky Mgr. Ivety Jatzovej, pána starostu Ing. Martina Macha, pedagógov, žiakov, a aj niektorých rodičov, ktorí doprevádzali svoje ratolesti prvýkrát do školy. Po zaznení hymny sme si mali možnosť vypočuť príhovor z úst našej pani riaditeľky a následne pár povzbudivých slov pridal aj pán starosta. Žiaci prvého ročníka si prevzali užitočné darčeky a všetci sa potom odobrali do svojich tried spoločne s triednymi učiteľmi, kde si vypočuli prvotné inštrukcie. Želáme Vám veľa zdravia a úspechov.