• Január v materskej škole

• V mesiaci január sme deti oboznámili s hlavnými znakmi zimného obdobia, typickým počasím a oblečením. Na našom strome ,,Listnáčiku“ si deti všimli, že sa na ňom objavili biele chumáčiky vaty – snehu. Vytvorili sme si pojmovú mapu zimy, experimentovali s ľadom, kreslili a modelovali snehuliakov. Deti poznávali vtáčikov, ktorí prezimujú u nás a ktorí odlietajú do teplých krajín. Viedli sme ich k starostlivosti o vtáčikov v zime, spievali a imitovali pohyb v hudobno-pohybovej hre ,,Čížiček, čížiček“. Vystrihli a zložili sme si vtáčikov z papiera, zo skladačiek si deti zhotovili kŕmidlá pre operencov. Rozprávali sme sa o zimných športoch a podporovali sme deti pri vyjadrovaní vlastných zážitkov pri zimných športoch.

• Január v Školskom klube detí

•

Aj v mesiaci január sme deťom v školskom klube ponúkli aktivity rôzneho charakteru. Zimné tvorivé aktivity(vyrábanie vtáčich búdok, vtáčikov,ľadových medveďov,vyškrabávanie zimných obrázkov) sa striedali s pohybovými a vzdelávacími činnosťami. Deti si zašportovali v telocvični,zabavili sa pri vedomostnom kvíze, hádankach a pexese online.

• Súťaž Ypsilón - slovina je hra

• Žiaci našej školy sa zapojili do súťaže Ypsilón ešte v mesiaci november 2022. Hlavným poslaním tejto súťaže je popularizovať slovenský jazyk a literatúru ako predmet a zábavnou formou motivovať žiakov k úspešnému riešeniu písomných testov a skúšok. Najlepší výsledok 100 percent dosiahla žiačka 5. ročníka Katarína Kopecká. Gratulujeme.

• Hviezdoslavov Kubín šk. kolo

• Dňa 31.1. 2023 sa víťazi triednych kôl v prednese poézie a prózy zúčastnili školského kola súťaže Hviezdoslavov Kubín. Súťažili v troch kategóriách a ukázali svojim spolužiakom talent a nadanie v prednese.

Umiestnenie žiakov je nasledovné:

Próza

1.Klára Bugalová

2. Edo Dávid

Poézia

1. Kategória, žiaci 2.-3. ročníka:

1. Agátka Magálová
            2. Zara Koláriková
            3. Sebastián Riška

2.Kategória, žiaci 4.-6. ročníka

1. Salome Richtárechová
            2. Ján Magál
            3. Adam Kolárik, Veronika Hlocká

3. Kategória, žiaci 7.-9. ročníka:

1. Simona Žáková
            2. Martin Horečný
            3. Veronika Vavrová

Všetkým súťažiacim ďakujeme  a veríme, že im chuť recitovať a prednášať zostane aj v nasledujúcich rokoch. Fotografie si pozrite v samostatnom albume.

• Prezentácia strednej školy

• Dňa 30. 1. 2023 prišli pre žiakov 9.ročníka prezentovať svoju školu zástupcovia SOŠ technickej z Dubnice nad Váhom. ktorí predstavili deviatakom jednotlivé štúdijné odbory.

• Škola Bontónu

• Dňa 31. januára 2023 sme na škole privítali kultúrno-umeleckú skupinu Bojník, korá našim žiakom predviedla, ako sa správať v spoločnosti, pozdraviť, podať ruku, odložiť príbor na tanier, uviazať kravatu a ďalšie informácie z oblasti slušného správania. Herci sa predviedli v dobových kostýmoch a predstavenie bolo nielen poučné, ale aj vtipné. V úlohe hercov sa predviedli aj naši žiaci.

• Okresné kolo Olympiády z anglického jazyka

• Dňa 19. januára sa žiak 8. ročníka Gabriel Kopecký zúčastnil na okresnom kole Olympiády v anglickom jazyku. V konkurencií 23. súťažiacich sa nestratil a ukázal veľmi dobrú znalosť angličtiny. Stal sa úspešným riešiteľom a obsadil konečné 16. miesto. Gratulujeme.

• Technická olympiáda

• Dňa 23. januára sa žiaci ôsmeho ročníka zúčastnili technickej olympiády. Našu školu reprezentovali Jakub Žáčik, Samuel Lobotka, Lia Rýdziová a Dávid Jankola. Aj keď sa súťaže zúčastnilim prvý krát, obstáli veľmi dobre. Určite získali nové skúsenosti a v budúcom roku zabojujú o lepšie umiestnenie.

Technická olympiáda -,,Hrdina remesla":

Kategória :A/ ručné spracovanie kovov  - Samuel Lobotka

-  Lia Rýdziová

Zábavné testovanie na  tému- ručné spracovanie kovov a výroba výrobku strojarenského charakteru.

B/ Elektronika -Jakub Žáčik

- David Jankola

Zábavné testovanie na  tému: zoznámenie sa s elektronikou v praxi a  zloženie solárného robota

• Exkurzia

• Dňa 20. januára sa žiaci 9.roč. zúčastnili exkurzie z predmetu Technika pod názvom "Technológia v praxi" v MTA Slovakia s.r.o,Horné Ozorovce. Dozvedeli sa o technológií výrobného procesu elektronických a elektromechanických  komponentov, ako je výroba vstrekovania plastov, výroba, montáž a taktiež so sortimentom výrobkov- poistné skrinky pre značky BMW,RENAULT atď...Exkurzia bola poučná, pretože priblížila žiakom praktické využitie vedomostí z predmetu Technika.